sobota, 4 czerwca 2016

Gabrysia Piwko druga w Polsce w RjnO!

Uczennica naszej szkoły Gabrysia Piwko uczestniczyła w dniach 22-24.04.2016r., w Mistrzostwach Polski RjnO w Zdzieszowicach (woj. opolskie). W pierwszym dniu zawodów w klubowej części Mistrzostw Polski na dystansie średnim, kategoria K-14, popularna Gabi wywalczyła drugie miejsce. Była to pierwsza w tym roku konkurencja, w której rozdane zostały medale indywidualnych Mistrzostw Polski.
Nasza absolwentka Dominika Wyłożoł w Kat K-20 zajęła również miejsce drugie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 Dla tych, którzy nie wiedzą co oznacza tajemniczy skrót RjnO. W Polsce mamy zielony sport czyli Orientację Sportową, której człony stanowią:
BnO -biegi na orientacje
RjnO - rowerowa jazda na orientacje
NBnO - narciarski bieg na orientacje
Trail-O - Orientacja precyzyjna.
Wszystkie te dyscypliny łączy jedno -nawigacja w terenie, która wiąże się z nieodłącznymi elementami: mapą i kompasem. Sztuką jest odnalezienie równowagi pomiędzy szybkim biegiem czy jazdą, a poprawnym odczytywaniem mapy i nawigowaniem w terenie.