niedziela, 19 stycznia 2014

Przystępujemy do Ogólnopolskiego Projektu!

Miło nam jest poinformować naszych uczniów o przystąpieniu do Narodowego Programu Rozwoju Sportu.
Narodowy Program Rozwoju Sportu POLSKISPORT2024 to innowacyjny, unikalny i opatentowany system, który umożliwia uczniom w rzeczywistym czasie uczestnictwo w ogólnopolskich e-spartakiadach, czyli zawodach on-line, bez konieczności opuszczania swojego szkolnego boiska czy hali. Nieistotne zatem stają się: oddalenie geograficzne szkoły, wydatki na podróże i inne przeszkody. Zawody on-line to jednak tylko zwieńczenie dzieła pod koniec każdego semestru szkolnego i możliwość zdobycia nagród przez uczniów, nauczycieli i szkoły.

Będziemy odnotowywali uzyskiwane przez Was wyniki i zamieszczali je na stronie głównej programu. Może któryś z Was pojedzie na Olimpiadę w 2024r? Szczerze tego życzymy!!!
Koordynatorem Projektu jest p. Katarzyna Czekańska.

środa, 15 stycznia 2014

Zmagania szczypiornistów

Od zwycięstwa i porażki rozpoczęły się w dniu dzisiejszym zmagania szczypiornistów z "Jedynki". Nasz zespół pokonał uczniów z Gimnazjum nr 5 (10:1) i uległ swoim kolegom z "Rzemiosł" (5:6). Czekamy na dobre wieści z kolejnych dni zmagań. Trzymamy kciuki!

Nasze siatkarskie złotka !!!!

W ślady swoich kolegów poszły zawodniczki naszego Gimnazjum, które w zakończonych rozgrywkach w piłkę siatkową stanęły na najwyższym podium!!!

Nasze złotka to: Kucharzyk Ilona, Klejnowska Aleksandra, Grabke Angela, Krzyżak Katarzyna, Stanisławska Zosia, Kulas Zuzia, Mediuch Marta, Belta Oliwia, Kołodziej Marta i Lewińska Kamila.

Nasze szczypiornistki Vice-Mistrzyniami Jeleniej Góry!

Zakończyły się rozgrywki w piłkę ręczną dziewcząt . W meczach uczestniczyło 5 zespołów gimnazjalnych, które grały systemem „każdy z każdym”.
W dniu 16.12.2013 nasze zawodniczki rozegrały dwa mecze:
Gim nr 1 – Gim nr 3 23 : 1
Gim nr 1 – Gim/ZSO nr1 („Żerom”) 18 : 10, a pozostałe dwa w terminie 8.01.2014:
Gim nr 1 – Gim nr 4(II) 15 : 5
Gim nr 1 – Gim nr 4 (I) 9 : 17

Gimnazjum nr 1 reprezentowały: Zuzanna Kulas, Chlebosz Dagmara, Kmiecik Katarzyna, Wojak Julia, Pająk Marlena, Korwin-Piotrowska Sandra, Gorgol Malwina, Bukała Julia, Angela Grabke, Jaśkielewicz Julia, Łużna Aleksandra, Cybulska Kamila, Kuduk Jagoda.
Szkoła otrzymała 45 pkt za zajęcie drugiego miejsca w rywalizacji w piłce ręcznej dziewcząt na terenie miasta Jeleniej Góry. Zawody organizował Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze w hali przy ulicy Sudeckiej 42.
Dziewczęta z reprezentacji otrzymały pamiątkowy dyplom oraz piłkę do „szczypiorniaka”.
Dziękuje dziewczynom za sportową postawę i walkę do końca!!!

Andrzej Sękiewicz

niedziela, 12 stycznia 2014

Mamy Mistrzostwo Jeleniej Góry w piłce siatkowej chłopców!

17.12.2013 r. reprezentanci naszej szkoły rozegrali dwa spotkania w grupie B, gdzie spotkali się z uczniami szkoły Gimnazjum nr 5 oraz Gimnazjum przy ZSRZA. Obydwa mecze wygrali co dało im pierwsze miejsce w grupie i prawo gry w finale, który odbył się 09.01.2014 r. W finale spotkali się z G/ZSO1; pokonując ich 2:0 w setach, mogli myśleć już tylko o meczu o pierwsze miejsce. Jak się okazało grę o najwyższe miejsce ponownie rozegrali z zawodnikami z G/ZSRZA i ponownie nie zawiedli!

Mistrzowie Jeleniej Góry: Bartosz Skrzypiec 3f,  Kirył Pietruczuk 3f, Mateusz Czyż 3a, Bartłomiej Nowacki 3a, Przemysław Kędziora 3a, Dominik Lachowicz 3a, Michał Piątkiewicz 3b, Jordan Krawanis 3e, Maciej Wilk 3e, Wiktor Staszak 3e, Jakub Nagłowski 3e i Łukasz Wierzbicki 3g.

Dobre występy naszych pływaków!

19 grudnia 2013r na basenie przy SP 11 w Jeleniej Górze rozegrane zostały zawody pływackie w kategorii szkół gimnazjalnych.

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI ZMAGAŃ PŁYWACKICH:

Pływanie indywidualne dziewcząt:

Mistrzostwo Jeleniej Góry zdobyła Dominika Jarkowiec (50m styl grzbietowy). W tej samej konkurencji piątą lokatę wywalczyła Ola Kanior.

W pływaniu stylem klasycznym trzecie miejsce zajęła Monika Chłopek a szóste Marta Pawłowska.

Pływanie indywidualne chłopców:

Drugie miejsce w stylu klasycznym zdobył Michał Piątkiewicz, czwarty był Aleksander Nowaliński. W grzbiecie siódmą lokatę zajął Jakub Walaszek.

W sztafetach pływackich  10x50m nasza drużyna dziewcząt wystąpiła niestety zdekompletowana (9 pływaczek) i nie została sklasyfikowana, chociaż dziewczęta – gdyby były w pełnym składzie – miałby zapewniony medal.

Drużyna chłopców zdobyła Mistrzostwo Jeleniej Góry!

poniedziałek, 6 stycznia 2014

Klasy sportowe najlepsze w Turnieju o Puchar Pani Dyrektor

We wtorek 10 grudnia 2013r. na hali sportowej przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze odbyły się zawody sportowe dla klas pierwszych i drugich o Puchar Pani Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze. Zawodnikom dopingowała liczna widownia i szkole cheerleaderki pod opieką p. Anny Nowak. Klasy konkurowały ze sobą w różnych konkurencjach, między innymi był wyścig z piłkami, z piłeczką do tenisa stołowego, unihokejowy slalom.
Bezkonkurencyjna okazał się klasa 1g, która wygrała każdą z czterech konkurencji. Na podium - miejsce drugie - znalazła się również klasa Ih, miejsce trzecie zdobyła klasa IIh.

Szczegółowe wyniki Turnieju sportowego:

(klasa, która nie spełniła warunków regulaminu odnoście składu, nie została wliczona w ogólną klasyfikację)

1a - 54pkt, 1b - 52pkt, 1c - 40pkt, 1d - nie przystąpiła do turnieju, 1e - 56pkt, 1f - 70pkt, 1g - 120pkt, 1h - 104pkt, 2a (8 osób) - 76pkt, 2b (8 osób) 88pkt, 2c (8 osób)- 102pkt, 2d (9 osób)- 82pkt, 2e - 76pkt, 2f (6 chłopców)- 102pkt, 2g - 76pkt, 2h - 88pkt.